O BIZ Banku

Kim jesteśmy?

BIZ Bank jest częścią FM Bank PBP SA, banku działającego od wielu lat w Polsce. Właścicielem jest brytyjski fundusz private equity AnaCap, - jeden z największych i najbardziej doświadczonych inwestorów private equity działających w europejskim sektorze usług finansowych.

 

Nasza tożsamość

W BIZ Banku koncentrujemy się na wspieraniu polskiej przedsiębiorczości – naszym celem jest wsparcie rozwoju tych, którzy są motorem zmian w polskiej gospodarce. Od 15 lat wspieramy mikroprzedsiębiorców – w tym czasie udzieliliśmy pożyczek na kwotę ponad 2 miliardów złotych, pomagając rozwijać biznes blisko 60 tysiącom klientów.

Inne wielkie banki oferujące produkty wielu grupom klientów, w tym dużym korporacjom, mogą lekceważyć potrzeby małych firm. My wiemy, że sukces banku opiera się na sukcesie jego klientów, bo żadna instytucja finansowa nie przetrwa bez swoich klientów. BIZ Bank jest jednym z najmniejszych banków na rynku, a nasza wizja opiera się na budowaniu wyspecjalizowanej oferty dla mikrofirm, dla ludzi przedsiębiorczych prowadzących własną działalność gospodarczą i profesjonalistów prowadzących praktykę lekarską, kancelarię prawną, aptekę czy biuro projektowe.

 

 

Nie jesteśmy zbiurokratyzowana korporacją – rozumiemy potrzeby małych przedsiębiorców i profesjonalistów, którzy ciężko pracują aby osiągnąć sukces. Ich potrzeby i oczekiwania są większe niż przeciętnego klienta – aby prowadzić skutecznie swój biznes konieczny jest dostęp do najbardziej zaawansowanych technologicznie i zindywidualizowanych rozwiązań finansowych.

Model biznesowy BIZ Banku opieramy na pełnej obsłudze mikroprzedsiębiorstw i ich właścicieli, dając im wybór zarówno profilu produktu jak i sposobu kontaktu z bankiem. Nie zamykamy się w naszych placówkach, ale zmieniamy je tak, aby zaoferować najnowocześniejsze rozwiązania umożliwiające pełną obsługę w oddziale lub bezpośrednio w biurze klienta. Dajemy możliwość samodzielnego korzystania z naszych produktów oferując wzięcie kredytu, założenie lokaty czy otwarcie rachunku przez urządzenia mobilne.  

W BIZ Banku cenimy ludzi przedsiębiorczych i profesjonalistów. Tworzymy dla nich przyjazny świat finansów, a nasza oferta jest oparta na zrozumieniu zasad prowadzonego przez naszych klientów biznesu.

Misja

Znamy realia i potrzeby naszych klientów. Stworzyliśmy proste produkty i usługi finansowe dopasowane dla mikro oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Uproszczone procedury oraz przejrzystość zasad cenowych wyróżnia nas na tle konkurencji. Zastosowana w naszych strukturach nowoczesna technologia umożliwia efektywną i szybką obsługę klientów.

W ten sposób realizujemy misję, która tworzy nową jakość na rynku: Przyjazny świat finansów dla przedsiębiorczych.

Dążymy do tego, by być liderem w bankowości dla biznesu. Chcemy zbudować najlepszy bank dla ludzi przedsiębiorczych – bank dla zawodowców. Tworzymy wyjątkową markę finansową, która kojarzyć ma się z biznesem. Chcemy zdobyć zaufanie i sympatię klientów, szacunek i respekt konkurencji oraz wzbudzić pozytywne emocje wśród pracowników, którzy tworzą ten bank.

Wartości

Wartości są tak samo ważne w życiu prywatnym, jak i w biznesie. Dla człowieka są głównym aspektem osobowości, w firmie decydują o kształtowaniu jej kultury organizacyjnej. Człowiekowi pozwalają żyć godnie. Organizacji dają szansę na trwały rozwój i przetrwanie w chwilach kryzysu. Postanowiliśmy określić wartości BIZ BANKU tak, aby były odzwierciedleniem osobistych wartości każdego pracownika i firmowych wartości zasadniczych określających sposób realizacji misji i wizji na co dzień i będą się przejawiać w zachowaniach i postawach wszystkich pracowników.

Zestaw wartości BIZ BANKU to:

  • Doskonałość – nieustannie zdobywanie wiedzy i umiejętności
  • Realizacja - skuteczność w działaniu
  • Odpowiedzialność - rozwaga i roztropność, autentyzm i empatia
  • Gotowość – otwartość na zmianę, poszukiwanie nowych rozwiązań i możliwości ich zastosowania
  • Angażowanie się  - pasja w działaniu, aktywność i determinacja

Wartości zasadnicze firmy mają przede wszystkim wymiar ludzki, odnoszą się do postaw i zachowań pracowników oraz menedżerów we wzajemnych relacjach, a także w relacjach z klientami, akcjonariuszami, dostawcami i szeroko rozumianym otoczeniem.  Wartości stają się obecne w działaniu poprzez nawyk ich stosowania. Formalny charakter obecności wartości w naszym banku dotyczy procesów, procedur i oferowanych produktów.

 

 

Jak działamy?

Czas jest dla nas ważny tak samo jak dla naszych klientów, dlatego działamy szybko, ale zachowujemy zdrowy rozsądek. Robimy wszystko, aby wszelkie decyzje były podejmowane bez zbędnego ryzyka. Partnerstwo jest na pierwszym miejscu – to motywuje nas do odpowiedzialnego i uczciwego działania.

BIZ Bank – przyjazny świat finansów dla przedsiębiorczych.

BIZ Bank to transparentny partner w biznesie – żadnych tajemnic, partnerskie relacje.
Bank dla zawodowców.