BIZ ONLINE

Bankowość internetowa i mobilna

Bankowość internetowa i mobilna BIZ Online to szybki i wygodny sposób zarządzania twoim kontem. Dzięki BIZ Online  masz dostęp do swojego rachunku 24 h przez 7 dni w tygodniu z każdego miejsca na ziemi.

Aby z niej korzystać wystarczy pobrać aplikację, założyć dowolne konto wykonując zdjęcie dowodu osobistego i korzystać z nowoczesnej platformy wyposażonej w szereg innowacji np. w biometrię głosową czy OCR. Jeśli wolisz tradycyjne metody, zapraszamy do kontaku z infolinią lub do oddziału.

Bankowość mobilna

Pozwala na wygodne zarządzanie finansami za pomocą smartfona czy tabletu. Zastosowaliśmy tu nowoczesne technologie takie jak system biometrii głosowej i sposoby wprowadzania danych np. OCR – opłacanie rachunków metodą wykonania zdjęcia faktury czy rachunku, skanowanie kodu QR, czy sczytywanie danych z faktury pdf.

Jako pierwsi na rynku wdrożyliśmy biometrię głosową. To świetna innowacja która pozwala na logowanie się za pomocą głosu oraz zlecanie przelewów i sprawdzanie stanu konta np. podczas prowadzenia auta.

Usługa BIZ Online jest dostępna dla klientów indywidualnych, firm prowadzonych w formie indywidualnej działalności gospodarczej a w ograniczonym zakresie również dla spółek prawa handlowego i spółek cywilnych.

BIZ online

Niezależnie od tego czy korzystasz z przeglądarki internetowej na swoim komputerze, czy z aplikacji mobilnej na swoim smartfonie zawsze i o każdej porze możesz zlecić nam identyczna dyspozycję  - zawsze posiadasz pełny dostęp do serwisu transakcyjnego.

Bankowość internetową możesz obsłużyć z każdej przeglądarki internetowej na dowolnym systemie operacyjnym. Zawsze masz dostęp do swoich środków. BIZ Online to też oszczędność czasu. Dzięki zapisanym skrótom błyskawicznie zlecisz przelew krajowy, do ZUS czy Urzędu Skarbowego a transakcje potwierdzasz poprzez  smsy wysyłane na zdefiniowany przez Ciebie numer telefonu dla bankowości internetowej (lub za pomocą zdefiniowanego numeru PIN w aplikacji mobilnej).


INNOWACYJNOŚĆFUNKCJONALNOŚĆKOMPLEKSOWOŚĆ

Komfortowa obsługa aplikacji za pomocą poleceń głosowych

Potrójna możliwość płatności za rachunek: OCR, QR kod, odczyt PDF


Aplikacja w pełni zintegrowana z systemem bankowości internetowej

Zakładanie rachunków za pomocą OCR dowodu osobistego


Dostępna na platformy Android      i iOS

Unikalne rozwiązania biometryczne pozwalające logować się za pomocą głosu

Pełny dostęp transakcyjny w aplikacji mobilnej

Wspólny formularz do przelewów krajowych
i europejskich (SEPA)

Logowanie do systemu BIZ Online

 • System BIZ Online dostępny jest dla wszystkich najpopularniejszych przeglądarek internetowych (wersje przeglądarek: IE 8, Firefox 16, Chrome 23, Safari 5, lub wyższe). 
 • Aby zalogować się do systemu BIZ Online nie trzeba instalować dodatkowych komponentów na komputerze. 
 • Okno logowania pojawi się po wpisaniu w przeglądarce internetowej adresu https://online.bizbank.pl. 
 • Podczas pierwszego logowania wpisujemy swój numer NIK otrzymany w szczegółach przelewu zwrotnego z banku lub w dokumentach otrzymanych od kuriera lub z oddziału oraz hasło jednorazowe wysłane na numer telefonu do autoryzacji. 
 • Po zalogowaniu użytkownik zostanie poproszony o utworzenie hasła do logowania do systemu bankowości internetowej.

Logowanie bankowości mobilnej

 • Bankowość mobilna BIZ Banku dostępna jest na smartfony z systemem Android i iOS.
 • Logowanie do bankowości mobilnej możliwe jest po wcześniejszym zainstalowaniu aplikacji mobilnej:

dla systemu iOS aplikacja dostępna jest w App Store po wpisaniu BIZ Bank w oknie wyszukiwania lub zeskanowaniu poniższego kodu QR za pomocą czytnika QR kodów

dla systemu Android aplikacja dostępna jest w Google Play po wpisaniu BIZ Bank w oknie wyszukiwania lub zeskanowaniu poniższego QR kodu za pomocą Google Googles

kod QR App Store

 Pobierz w App Store

kod QR App Storebankowość mobilna
 • Po zainstalowaniu aplikacji pierwsze logowanie przeprowadzamy przy pomocy NIK (tego samego, którego używamy przy logowaniu w bankowości BIZ Online) oraz jednorazowego kodu, który użytkownik otrzymuje, po wpisaniu NIK, automatycznie na telefon zdefiniowany w systemie.
 • Po zalogowaniu do bankowości mobilnej konieczne jest utworzenie kodu PIN do aplikacji.
 • Po utworzeniu PIN-u możemy korzystać z sytemu.

Bezpieczeństwo w BIZ online

 • Bankowość internetowa BIZ Bank dostępna jest pod adresem https://online.bizbank.pl. W polu adresu przeglądarki internetowej wprowadzaj zawsze pełny adres strony. Nie korzystaj z odnośników na innych stronach lub serwisach.
 • BIZ Bank nigdy nie prosi swoich Klientów o podanie danych logowania w jakiejkolwiek innej formie, niż poprzez ekran logowania dostępny pod adresem https://online.bizbank.pl.
 • Logowanie, jak również całe połączenie z systemem bankowości internetowej BIZ Online jest szyfrowane. Zwróć uwagę, czy symbol kłódki widoczny jest na pasku adresu strony, a adres zaczyna się od https://... 
 • Przed zalogowaniem do systemu BIZ Online zweryfikuje certyfikat. Weryfikacji można dokonać klikając na ikonę certyfikatu na pasku adresu strony (symbol kłódki). Zwróć uwagę, czy: 
  • certyfikat wystawiony jest przez zaufany urząd certyfikacji dla FM Bank PBP SA.
  • certyfikat wystawiony jest dla https://online.bizbank.pl, a jego termin ważności nie wygasł.
 • Nigdy nie udostępniaj hasła i Numeru Identyfikacyjnego Klienta osobom trzecim. Nie podawaj ich także na stronach nieszyfrowanych.
 • Nigdy nie zapisuj, ani nie przesyłaj drogą elektroniczną swojego hasła do sytemu bankowości internetowej. 
 • Nie korzystaj z funkcji zapamiętywania hasła dostępnej w przeglądarce internetowej ani nie zapisuj hasła na innych nośnikach pamięci. 
 • Unikaj logowania do systemu BIZ Online z komputerów znajdujących się w miejscach dostępnych dla szerokiego grona użytkowników oraz z niezabezpieczonych sieci Wi-Fi. 
 • Pamiętaj o prawidłowym i skutecznym zabezpieczeniem komputera, z którego logujesz się do BIZ Online. Rodzaj i sposób zabezpieczenia powinien być zgodny z zaleceniami producenta systemu operacyjnego, z którego korzystasz. 
 • Zalecamy zmianę hasła logowania co 30 dni. 
 • Pamiętaj o odpowiednim stopniu skomplikowania hasła, co utrudnia jego odgadnięcie. Zalecane jest, aby w haśle używać: wielkich i małych liter, cyfr oraz znaków specjalnych. Hasło nie powinno zawierać elementów łatwych do odgadnięcia przez osoby nieupoważnione (np. imienia, nazwiska, daty urodzenia, adresu zamieszkania).
 • Sugerujemy, by kod PIN był różny od danych ogólnodostępnych, np. od daty urodzin (dotyczy aplikacji mobilnej)

 Po skończeniu pracy z systemie BIZ Online zawsze wyloguj się korzystając z właściwego przycisku dostępnego w systemie. Ignoruj wiadomości e-mail, których nadawca prosi o podanie chronionych danych:

 • BIZ Bank nigdy nie wysyła do swoich klientów zapytania o hasło, NIK, Kody Dostępu lub inne poufne informacje, jak również nie przesyła linków do stron transakcyjnych.
 • Wiadomość zawierająca pytanie o chronione dane i zawierająca link na stronę internetową (łudząco przypominającą stronę banku) należy potraktować jako próbę wyłudzenia poufnych informacji.
 • O każdej tego rodzaju wiadomości powiadom bank i w żadnym wypadku nie odpowiadaj na taką wiadomość.
 • Twój komputer powinien być wyposażony w odpowiednie oprogramowanie zabezpieczające. Zadbaj o:
  • Uruchomienie firewalla, który chroni przed niepowołanym dostępem do komputera z sieci internetowej (np. w systemie Windows będzie to polegało na aktywowaniu „zapory systemu Windows”) i jego konfigurację uniemożliwiającą nieautoryzowany dostęp do komputera.
  • Zainstalowanie i regularną aktualizację programu antywirusowego, co pozwala zminimalizować ryzyko związane z rozsyłaniem niechcianej korespondencji, przejęciem danych lub przejęciem komputera.
  • Aktualizację systemu operacyjnego i ważnych dla jego funkcjonowania aplikacji (np. przeglądarki internetowe) – instalowanie „łat” do systemu tworzonych przez producenta oprogramowania.
  • Instalowanie tylko legalnego oprogramowania – programy niewiadomego pochodzenia mogą zawierać wirusy lub inne szkodliwe oprogramowanie.
  • Nieotwieranie załączników z wiadomości niewiadomego pochodzenia – takie wiadomości mogą zawierać wirusy i inne programy pozwalające na szpiegowanie aktywności użytkownika.

Najczęściej zadawane pytania

Bankowość internetowa i mobilna - BIZ online

Aby korzystać z bankowości internetowej i mobilnej BIZ Bank online, wystarczy założyć dowolne konto w BIZ Banku.

Dzięki bankowości mobilnej BIZ Banku masz dostęp do swojego rachunku z każdego miejsca i o każdej porze.

 

Pliki do pobrania:

Bezpieczeństwo Bankowości Internetowej i Mobilnej

Podręcznik użytkownika systemu BIZ online

Najczęściej zadawane pytania

 

Pobierz aplikację mobilną BIZ Banku i korzystaj ze swojego rachunku w BIZ Banku.

 

bankowość mobilna Pobierz w App Store

 

 

Bankowość mobilna

Opłaty i prowizje

Skontaktuj się z nami

 

ODWIEDŹ DOWOLNY ODDZIAŁ

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z INFOLINIĄ

801 500 600